Babo, papu, vakeren!

Zaznamenali jsme další úspěch našeho žáka Honzy Klempára v soutěži Babo, papu, vakeren! Tento projekt se snaží mapovat osudy a historii Romů žijících v současné době na území České republiky a vzbudit zájem nejen mladých Romů o vlastní historii.

Honza Klempár, který se soutěže zúčastnil, je žákem ZŠ Ibsenova a čtenářem KMO v Přívoze. Zde se také účastní hodin romštiny s panem Milanem Bindatschem, který je asistentem ve škole, kterou Honza navštěvuje. Původně měl Honza zpovídat svou babičku, která přežila za 2. světové války okupaci vesnice, ve které žila. Z vážného rodinného důvodu však nebyla schopna tento rozhovor poskytnout, a tak se do role zpovídaného převtělil pan Milan Bindatsch, který ve videu vypráví o historii své rodiny a romských zvycích, které přetrvaly staletí. Video, které Honza natočil, i přes svou technickou nedokonalost zaujalo porotu, která se mu rozhodla udělit cenu za účast a skvělou reprezentaci nejen jeho školy, ale také Knihovny města Ostravy, která byla spolupořadatelem tohoto projektu.