Testování ve školách v září 2021

Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví je ve školách v září nařízeno preventivní screeningové testování dětí a žáků a s ním související podmínky pro pobyt ve škole. Uvedená opatření jsou platná po dobu trvání screeningového testování, tj. do 10. září. Po vyhodnocení výsledků zveřejní Ministerstva zdravotnictví další informace.

Testování proběhne 3x po sobě, první test se provede 1. září (první a přípravné třídy 2. září), a dále se testuje v termínech 6. září a 9. září 2021. Testování bude probíhat tzv. samoodběrem, jako v loňském školním roce.

Testování nepodstupují děti a žáci, kteří předloží potvrzení o splnění podmínky stanovené pro bezinfekčnost:

• 14 dnů po ukončeném očkování
  • o prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19)
  • dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Pokud se dítě nebo žák testovat nebude a nedoloží žádné výše uvedené potvrzení, bude ve škole, Školní družině i Školním klubu dodržovat přísnější podmínky:

• bude nosit roušku/respirátor po celou dobu, a to ve všech prostorách
  • může cvičit pouze ve venkovních prostorech, převléká se odděleně od ostatní
  • nesmí zpívat
  • roušku si odloží pouze při konzumaci potravin ve třídě - sedí v lavici a dodržuje vzdálenost 1,5 m od ostatních žáků
  • v jídelně obědvá u určeného stolu

Dítě nebo žák nepřítomný v dny testování se otestuje ihned po příchodu do školy.

Dětem a žákům, kteří mají pozitivní výsledek testování, je nadále zakázána osobní přítomnost na vzdělávání. Žák bude izolován od ostatních v k tomu vyhrazené místnosti, škola kontaktuje zákonného zástupce, který si žáka bezodkladně vyzvedne.

Dítě nebo žák s pozitivním výsledkem testu se může vrátit k prezenční výuce buď po předložení potvrzení o negativním testu RT-PCR nebo potvrzení o ukončení izolace vydaném lékařem.

Žádáme zákonné zástupce žáků o součinnost - aktualizujte bezodkladně své kontaktní údaje (telefonní čísla a adresu) a toto dělejte při jejich změně i v průběhu celého školního roku. Děkujeme.