Základní informace o změnách testování od 3.1.2022

V období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá antigenní testování dětí a žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek; není-li žák v tento den ve škole, provede se preventivní testování v den jeho návratu do školy. Od 17. ledna 2022 probíhá antigenní testování dětí a žáků každé pondělí. Nově se testují i děti a žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci.

Od 3. 1. 2022 byl zaveden také nový způsob předávání údajů o pozitivních AG testech dětí příslušné KHS - škola je přímo odesílá do systému, který do 24 hod rozesílá automatické SMS s žádankou na PCR test či informací o nařízení karantény. Žádáme proto rodiče o součinnost a bezodkladnou aktualizaci telefonického kontaktu v případě jeho změny.

Upozorňujeme také na nově zavedenou povinnost školu bezodkladně informovat o každém pozitivním PCR testu vašeho dítěte - žáka školy, i v případě nákazy mimo školu.

Informace jak postupovat při pozitivním antigenním nebo PCR testu najdete v tomto LETÁKU

Výše uvedené vychází z tohoto Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví