Fajné dílny - VII. třída

Dne 2. května jsme se s žáky 7. ročníku vydali na workshop do Fajné dílny Ostrava, která je situována v oblasti Dolních Vítkovic. Na programu byl 3D tisk, výroba skleněné vitráže a hmyzího hotelu.

Celá třída byla rozdělena do 3 skupin pro lepší spolupráci a pomoc při vlastní práci na daném stanovišti. Úkolem prvního stanoviště byla výroba vitráže, kde se žáci nejprve dozvěděli technologický postup a poté si sami vyzkoušeli výrobu. Vyrobili si vitrážovou lodičku, u které si vyzkoušeli spoustu zajímavého nářadí, např. vodní brusku na sklo.

Na druhém stanovišti - 3D tisk si žáci vyslechli výklad o technologii a možnostech 3D tisku, který si následně mohli sami vyzkoušet, např. logo firmy Mercedes.

Na třetím stanovišti nás čekala výroba hmyzího hotelu. Materiál byl již předpřipraven, ale i tak si žáci vyzkoušeli práci se dřevem, brusným papírem, kladívkem a sponkovacím kladivem. Všem se práce povedla, domů si odnesli hmyzí domeček a spoustu dalších vlastnoručně vyrobených drobností.

Pracovní činnosti se žákům velmi líbily a určitě Dolní oblast Vítkovic brzy znova navštívíme.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg