V říjnu se žáci 5. třídy ZŠ Ibsenova zúčastnili výtvarné soutěže o maskota KREATIVu, což je pravidelná prodejní výstava na Černé Louce v Ostravě ( letos se "díky" koronavirové epidemii neuskutečnila). Moc nás potěšilo, že jedna z prací postoupila do užšího výběru a nakonec byla oceněna. Těšíme se na další tvoření - už ve škole!

Další informace o soutěži najdete ZDE

Ve dnech 21. a 22. září byli někteří vybraní žáci naší školy, pobočky Ibsenova, na vzdělávací a zábavné akci na pobočce knihovny v Ostravě- Přívoze. V rámci Evropského týdne mobility se zúčastnili soutěží a výtvarné dílny k tématům Není kolo jako kolo a Život u vody a ve vodě. Domů si odnesli pěkné ceny a veselé zážitky.

I žáci školní družiny byli s p. asistentem Bindatschem v Knihovně v Ostravě -Přívoze, a to v rámci akce LOVCI PEREL. Mohli si prohlédnout knihy, které byly na toto téma vybrané a vystavené. Vyzkoušeli si čtení s porozuměním a získali tak pro sebe tzv. MORIONY, za které si za čas budou moci vybrat ceny- knihy, hry apod. Aktivita se jim velmi líbila.

20201001_125646.jpg IMG_5092.jpg IMG_5113.jpg IMG_5182.jpg IMG_5186.jpg IMG_5188.jpg IMG_5191.jpg

Autoři těch nejlepších literárních, výtvarných i audiovizuálních děl přijeli v úterý 10. prosince 2019 do Amerického centra v Praze, aby tam převzali ocenění v soutěži Romano suno (Romský sen). Odborná porota vybrala jejich práce ze tří stovek příspěvků.

Naše škola se může pochlubit žáky, kteří se dokázali prosadit ve školních i mimoškolních aktivitách v místním i evropském měřítku.

Dne 5. listopadu 2019 zavítal na naši školu významný český ilustrátor Adolf Dudek, jehož kresby v časopisech, dětských knihách a na obalech cédéček jsou veřejnosti známé.

V rámci projektu GRAMMY  (klub rozvoje čtenářské gramotnosti) a edukačního programu se dne 16. 10. 2019 naši žáci vydali do nedaleké Opavy, do Památníku Petra Bezruče, aby se něco dověděli o životě a díle tohoto našeho nejvýznamnějšího představitele české poezie přelomu 19. a 20. století, který do literatury vstoupil svou jedinou básnickou sbírkou Slezské písně. 

Strana 1 z 3

© 2015 Základní škola, Gebauerova 8, Ostrava - Přívoz