Pracoviště Gebauerova:

Ve dnech 12. a 13. 12. (čtvrtek a pátek) bude z provozních důvodů ve všech třídách ukončena výuka v 11:40 hodin (po 4. vyučovací hodině). Vzhledem k nižší teplotě v budově školy doporučujeme žákům teplejší oblečení.
Školní klub bude dle zájmu žáků nejdéle do 14 hodin.

Z těchto důvodů je čas třídních schůzek ve čtvrtek 12. 12. posunut - počátek ve 12 hodin.

Zákonným zástupcům žáků budou sděleny informace o prospěchu a chování jejich dětí.

Na pracovišti Ibsenova je výuka bez omezení, třídní schůzky ve čtvrtek 12. 12. proběhnou v plánovaném čase, tedy ve 14 hodin.

Hledáme speciálního pedagoga na plný úvazek.

Nástup možný ihned.

vítáme vás na webových stránkách ZŠ Gebauerova.
Naše škola poskytuje vzdělání již téměř 100 let. 6. června 2019 jsme toto významné výročí náležitě oslavili. O průběhu této akce informuje následující reportáž televize Polar.

Ve zkratce:

• Škola patří mezi nejstarší školy v Moravské Ostravě a Přívoze - v roce 2012 to bylo právě sto let, kdy byl položen základní kámen ke stavbě této architektonické památky.  Poskytovat vzdělání se zde začalo až od roku 1919. Během času se tato budova proměnila v erudovanou vzdělávací instituci splňující veškerá kritéria pro realizaci základního vzdělání.
  • Významným mezníkem se stalo sloučení školy se ZŠ Ibsenova 36, které proběhlo k datu 1.1. 2013. Činnost obou škol nadále pokračuje ve stávajících budovách, ve stejném rozsahu a se společným ředitelstvím na ulici Gebauerova 8 v Ostravě-Přívoze.

Jak to u nás chodí