Nový školní rok je již v plném proudu, i my se tak snažíme vrátit k našim oblíbeným mimoškolním aktivitám – exkurzím a návštěvám zajímavých míst, kde si naši žáci mohou rozšířit obzory. A jelikož ten předchozí přerušila epidemie COVIDu 19, přišli jsme tak i o možnosti školních výletů na konci školního roku. Nicméně…

S velkou radostí jsme tak přijali rozhodnutí vedení Moravskoslezského kraje, které se snaží o oživení cestovního ruchu a prodloužení letošní turistické sezóny tím, že v září a říjnu umožní navštívit top místa kraje zcela zdarma, tj. bez placení vstupného.

Ve dnech 27.-29. února 2020 se na ostravském výstavišti Černá louka uskutečnil Knižní festival Ostrava 2020. Jako jedna ze základních škol zapojených do projektu MAP ORP Ostrava II jsme využili možnost, že v rámci projektu byly připraveny bezplatné tématické workshopy a volné vstupenky pro žáky i pedagogy.

Projektová výuka má při výuce v dnešní globálně zrychlené době nezastupitelnou hodnotu a měla by patřit k moderním doplňkům tradiční výuky na všech stupních vzdělávací soustavy, tedy i na základní škole. U nás je používána při prezentaci aktuálních společenských témat a palčivých problémů dnešní doby, historických a kulturních exkurzích po lokálních, evropských i světových tématech, případně k prezentaci předních přírodovědných objevů, nebo milníků lidské společnosti.

Ve čtvrtek 16. ledna vyrazili žáci 9. ročníku do Informačního a poradenského střediska Úřadu práce České republiky (IPS ÚP ČR) v centru Ostravy, kde to již důvěrně znají z loňska. Cílem návštěvy bylo jediné, a to, získat poslední informace před konečným rozhodnutím, kam na střední školu a co po ní.

Tradiční zakončení každého kalendářního roku na naší škole je věnováno turnaji v ringu a projekcím klasických pohádek. I v letošním roce se ringa zúčastnilo mnoho družstev, především ze 2. stupně a 5. ročníku.

Adventní čas jsme s žáky 1. stupně trávili nejen těšením se na dárky a vůni vánočního stromku, ale i výrobou vánočních ozdob a přání, výzdobou třídy, zpěvem koled a na závěr i tematickým dnem „Vánoce“ s vyprávěním o lidových tradicích, posezením u cukroví, tancem a hraním her a soutěží.

© 2015 Základní škola, Gebauerova 8, Ostrava - Přívoz