Základní škola Ostrava, Gebauerova 8

Na naší škole - pracovišti Gebauerova, budeme již po třetí realizovat projekt Pébéčko - projekt participativního rozpočtování, se kterým jsme se seznámili poprvé v roce 2022 (připomenout si jej můžete zde a zde). V rámci tohoto projektu žáci sami rozhodují, jak utratit určenou část školního rozpočtu. Navrhují projekty na vylepšení prostředí a atmosféry v naší škole a snaží se pro ně získat podporu spolužáků. Přispívají tak k rozvoji školy, procvičují si prezentační dovednosti, učí se finanční gramotnosti a vedení kreativní kampaně, nakonec sami i hlasují o vítězném návrhu, který je v závěru Pébéčka realizován.

Průběh Pébéčka 2024 můžete sledovat na TÉTO STRÁNCE.

V souladu s § 24 odst. 2 zák. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje ředitelka školy na 21. a 22. prosince 2023 ředitelské volno z provozních důvodů. Mimo provoz bude i školní klub a školní družina na obou pracovištích.

Ve středu 20. prosince 2023 bude výuka ve všech třídách ukončena v 11:40 hodin (po 4. vyučovací hodině). Školní družina i školní klub nebudou v provozu. Po ředitelském volnu následují od 23. prosince 2023 vánoční prázdniny. Vyučování začne v novém roce 2024 ve středu 3. ledna.

Vážení rodiče,

oznamujeme Vám, že dne 27. 11. 2023 vstupuje většina zaměstnanců naší školy do celodenní výstražné stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Vzhledem k míře zapojených zaměstnanců nelze v tento den zajistit běžný chod školy ani náležitou bezpečnost a ochranu zdraví žáků školy. Znamená to, že naše základní škola zůstane po celý den uzavřena-včetně školní družiny, školního klubu i školní jídelny. Bližší informace, které nás k zapojení do stávky vedou, jsou uvedeny v dokumentu Oznámení rodičům. Informace Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství jsou uvedeny v dokumentu Dopis rodičům.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Radka Hanusová, ředitelka školy.

Mgr. Jan Nykl-koordinátor stávkového výboru.

Mgr. Karel Oprchal-koordinátor stávkového výboru.

Na pracovišti Gebauerova bude z provozních důvodů (opravy na budově) v úterý 24. 10. provoz školní družiny zkrácen do 14:00 hodin, ve středu 25. 10. bude provoz školní družiny zrušen. Ve středu 25. 10. končí výuka ve všech třídách 2. stupně na pracovišti Gebauerova v 12:35 hodin.

V souladu s § 24 odst. 2 zák. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje ředitelka školy na pátek 29. září 2023 ředitelské volno z provozních důvodů. Mimo provoz bude i školní klub a školní družina na obou pracovištích.

Ve čtvrtek 28. září je státní svátek (volný den). Vyučování bude pokračovat v pondělí 2. října 2023.

• pondělí 4. září

Nový školní rok zahájíme v pondělí 4. září v 8 hodin v jednotlivých třídách. Všechny třídy budou mít 1 vyučovací hodinu (do 8:45). Zápis do Školní družiny proběhne od 8:45 hod. Pokyny k zápisu do Školní družiny čtěte zde

• úterý 5. září

Přípravná a 1. třída – 2 vyučovací hodiny (do 9:40 hod.) – schůzka se zákonnými zástupci
2. – 9. ročník – 4 vyučovací hodiny (do 11:40)

• středa 6. září

Přípravná a 1. třída – 2 vyučovací hodiny (do 9:40 hod.) – bez zákonných zástupců
2. – 9. ročník – 4 vyučovací hodiny (do 11:40)

• čtvrtek 7. září a pátek 8. září

4 vyučovací hodiny pro všechny třídy (do 11:40 hod.)
Provoz Školní družiny do 14,00

•  od 11. září

Výuka dle rozvrhu v plném rozsahu ve všech třídách.
Provoz Školní družiny do 15:00 hod. Začíná i provoz školního klubu

Od 26. do 29. června je vyučování ve všech třídách zkráceno na 4 hodiny do 11:40 hodin. Ve třídách probíhají třídnické práce, odevzdávají se učebnice a další program, o kterém informují žáky blíže třídní učitelé.

V pátek 30. června bude rozdáno vysvědčení, žáci budou ve škole jednu vyučovací hodinu, do 8:45 hodin.

Školní družina a školní klub jsou v provozu pondělí - čtvrtek do 13:00 hodin. V pátek 30. června družina i klub nebudou v provozu.

Poslední čtvrtletí školního roku si žáci na obou pracovištích užívají zážitkové učení, které jim umožňuje dotace získaná v rámci projektu Překonáváme handicapy prostředíVyrazili si netradičně zasportovat do HopJump arény, Laser game arény, na ledovou plochu zimního stadionu i do dětského parku Žirafa. Navštívili Divadlo 12 i Divadlo loutek, Hasičské muzeum, vyhlídku Nové radnice i workshopy SVŠ Ostrčilova a program v Planetáriu. Projekt umožnil i vyjet mimo Ostravu a tak naše děti už viděly hrady Bouzov i Sovinec, ZOO Lešnou i hlavní město Prahu. Podrobnější zprávy o těchto aktivitách najdete v záložkách Akce školy - Gebauerova a Akce školy - Ibsenova.

V rámci projektu nás čeká ještě hodně skvělých zážitků a nových míst, na která se všichni těšíme.

Z provozních důvodů je Školní klub od 11. do 13. dubna zrušen (úterý, středa, čtvrtek). Provoz Školní družiny je 12. a 13. dubna zkrácen do 14:30 hodin (úterý a středa).