V období 14. - 16. 9. 2024 postihly značnou část našeho kraje povodně, v rámci kterých nebyla ušetřena ani naše škola - konkrétně naše pracoviště Ibsenova. V této budově byl kompletně zatopený suterén, kde nám voda zničila veškeré vybavení zde umístěných odborných učeben, kotelnu, sklady. Zatopené byly také venkovní prostory školního dvora - hřiště, hrací prvky, altán. Během krátké doby se nám podařilo odstranit škody na majetku do té míry, že žáci mohli už po týdnu opět nastoupit ke vzdělávání do této budovy. Samozřejmě nás čeká ještě spoustu práce s konečným odstraněním všech škod i návratu k původnímu stavu - ale podstatné je, že tato budova opět žije radostmi i starostmi běžného školního života. Toto by nebylo možné bez pomoci řady zaměstnanců školy i cizích lidí, kteří do této doby neměli o naší škole ani ponětí. Velký dík patří tedy mnohým našim zaměstnancům, dobrovolným hasičům i dobrovolníkům, kteří nám pomáhali akutně řešit vše nejdůležitější. Dík také Školní jídelně Aramark (ZŠ Generála Píky), která pohotově a bezplatně poskytla dobrovolníkům obědy. Každá pomoc se počítá!

Dobrovolní hasiči:

Sbor dobrovolných hasičů Staré Hamry

Sbor dobrovolných hasičů Jablunkov

Sbor dobrovolných hasičů Janovice

Sbor dobrovolných hasičů Paskov

Sbor dobrovolných hasičů Oprechtice

Dobrovolníci:

Iva Tichá

Anna Musialová

Lubomír Sokolovský

Lukáš Vrána – RUBIKON Centrum z. ú.

Fanoušci Baníku Ostrava

D Ě K U J E M E ! ! !

IBS01.jpg IBS02.jpg IBS03.jpg IBS04.jpg IBS05.jpg IBS06.jpg IBS07.jpg IBS08.jpg IBS09.jpg

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě vydává opatření za účelem prevence vzniku a šíření infekčního onemocnění virovou hepatitidou A, v souvislosti se zaplavením ulic Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Je vhodné, aby se všechny fyzické osoby, které ode dne 16. 9. 2024 do dne vydání tohoto mimořádného opatření:
1) pobývaly v ul. Božkova, Cihelní, Dobrovského, Hájkova, Hlučínská, Jílová, Jirská, Karolíny Světlé, Koksární, Křišťanova, Muglinovská, Na Mlýnici, Nádražní, Palackého, Podmolova, Riegrova, Rovná, Terezy Novákové, U Tiskárny, Úprkova, Vinařického, Žofie Podlipské, nebo
2) využily náhradní ubytování v evakuačních (pobytových) střediscích:
Výstaviště Černá louka, pavilon A, Černá louka 3235, 702 00 Ostrava,
Středisko volného času Don Bosco, Vítkovická 1949/28, 702 00 Ostrava,
Ubytovna, Dr. Malého 2076/15, 702 00 Ostrava,
Ubytovna Šalamoun, Nedbalova 2306/14, 702 00 Ostrava,
podrobily m i m o ř á d n é m u  o č k o v á n í  p r o t i  v i r o v é  h e p a t i t i d ě  A

Očkování proběhne:

dne 25. 9. 2024 (středa) a dne  27. 9. 2024 (pátek) od 8:00 hod. do 13:00 hod. (očkování dětí a dospělých)

• od 8:00 hod. do 09:30 hod na ul. Božkova 65
  • od 09:40 hod. do 11:00 hod. na parkovišti u křižovatky ulic Palackého a Úprkova
  • od 11:10 do 13:00 hod. na náměstí Sv. Čecha

dne 26. 9. 2024 (čtvrtek) a dne 28. 9. 2024 (sobota) (očkování dětí a dospělých)

• od 8:00 hod. do 13:00 hod. na ulici Jílová 35

A ve dnech 27. 9. 2024 (pátek) – 28.9.2024 (sobota) (očkování dospělých)

• od 8:00 hod. do 13:00 hod. ul. Božkova 65

OPATŘENÍ

Vážení rodiče,

pokud jste v tíživé situaci vzhledem k povodním, bydlíte v zatopených oblastech, byli jste evakuováni - komunikujte se svými třídními učiteli, asistenty, vedením školy. Chápeme vaši těžkou životní situaci, k docházce vašich dětí do školy budeme v tuto dobu benevolentní. Informace o provozu školy sdělujeme i na oficiálních mobilních číslech obou pracovišť.

Vážení rodiče,

na základě doporučení primátora města Ostravy s ohledem na současnou krizovou povodňovou situaci ve městě a částečnému zatopení jedné z našich budov VÝUKA VE ŠKOLE ve dnech 16. a 17. 9. NEBUDE pro žáky povinná.
Pro další aktuální informace, prosím, sledujte webové stránky školy či vývěsky na školních budovách, popř. se informujte na kontaktních telefonních číslech uvedených v žákovské knížce vašeho dítěte.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.
Mgr. Radka Hanusová, ředitelka školy

Připojujeme několik informačních materiálů s doporučeními pro veřejnost ohledně hygieny a ochrany zdraví při povodních a při následné likvidaci škod, které připravilo Ministerstvo zdravotnictví.
Jsou vám k dispozici doporučení pro