Základní škola Ostrava, Gebauerova 8

Na naší škole - pracovišti Gebauerova, budeme již po třetí realizovat projekt Pébéčko - projekt participativního rozpočtování, se kterým jsme se seznámili poprvé v roce 2022 (připomenout si jej můžete zde a zde). V rámci tohoto projektu žáci sami rozhodují, jak utratit určenou část školního rozpočtu. Navrhují projekty na vylepšení prostředí a atmosféry v naší škole a snaží se pro ně získat podporu spolužáků. Přispívají tak k rozvoji školy, procvičují si prezentační dovednosti, učí se finanční gramotnosti a vedení kreativní kampaně, nakonec sami i hlasují o vítězném návrhu, který je v závěru Pébéčka realizován. 

Průběh Pébéčka 2024 můžete sledovat na TÉTO STRÁNCE.

V souladu s § 24 odst. 2 zák. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje ředitelka školy na 21. a 22. prosince 2023 ředitelské volno z provozních důvodů. Mimo provoz bude i školní klub a školní družina na obou pracovištích.

Ve středu 20. prosince 2023 bude výuka ve všech třídách ukončena v 11:40 hodin (po 4. vyučovací hodině). Školní družina i školní klub nebudou v provozu. Po ředitelském volnu následují od 23. prosince 2023 vánoční prázdniny. Vyučování začne v novém roce 2024 ve středu 3. ledna.

Vážení rodiče, 

oznamujeme Vám, že dne 27. 11. 2023 vstupuje většina zaměstnanců naší školy do celodenní výstražné stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Vzhledem k míře zapojených zaměstnanců nelze v tento den zajistit běžný chod školy ani náležitou bezpečnost a ochranu zdraví žáků školy. Znamená to, že naše základní škola zůstane po celý den uzavřena-včetně školní družiny, školního klubu i školní jídelny. Bližší informace, které nás k zapojení do stávky vedou, jsou uvedeny v dokumentu Oznámení rodičům. Informace Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství jsou uvedeny v dokumentu Dopis rodičům.

Děkujeme za pochopení. 

Mgr. Radka Hanusová, ředitelka školy.

Mgr. Jan Nykl-koordinátor stávkového výboru.

Mgr. Karel Oprchal-koordinátor stávkového výboru.

Na pracovišti Gebauerova bude z provozních důvodů (opravy na budově) v úterý 24. 10. provoz školní družiny zkrácen do 14:00 hodin, ve středu 25. 10. bude provoz školní družiny zrušen. Ve středu 25. 10. končí výuka ve všech třídách 2. stupně na pracovišti Gebauerova v 12:35 hodin.