Lekce a besedy v Knihovně města Ostravy

Také v letošním školním roce trvá spolupráce s Knihovnou města Ostravy, kam se pravidelně se svými žáky vracíme.

Logohraní v knihovně

Dne 6. listopadu 2023 se děti z přípravné třídy poprvé vypravily do knihovny. Paní knihovnice dětem přečetla logopedickou pohádku o Fouskovi. Následovala systematická cvičení ke zlepšení koordinace mluvidel a artikulace prostřednictvím zábavných her. Za odměnu děti obdržely omalovánku.  Akce se zdařila a předškoláci se již nyní těší na další návštěvu.

V knihovně o knihovně

V první polovině listopadu se v městské knihovně Ostrava-Přívoz zúčastnili žáci 2. a 3. třídy besedy s názvem „V KNIHOVNĚ O KNIHOVNĚ“. Již pojmenování vypovídá o tom, že děti byly seznámeny s prostory i fungováním knihovny. Nejen s podmínkami návštěv, zapůjčením knih, ale také s možností využití volnočasových aktivit či jiných odpoledních akcí právě v této knihovně. Odpovědi na většinu otázek, co všechno už o knihovně ví, popřípadě neví, si děti "vypátraly" přímo v knihovně prostřednictvím interaktivních kvízů.

IMG_6266.jpg IMG_6270.jpg IMG_6273.jpg IMG_6274.jpg IMG_6275.jpg IMG_6280.jpg IMG_6282.jpg IMG_6284.jpg