Luluďori

U příležitosti oslav Mezinárodního dne Romů se 9. dubna uskutečnilo ve vítkovické pobočce KMO BOOKovkovské odpoledne, které mělo tentokrát našim dětským čtenářům představit bohatství romské kultury. Svůj talent zde proto přijely předvést děti z taneční skupiny Luluďori, vedené již řadu let k mnoha úspěchům a zároveň pokoře a úctě ke svým kořenům panem Milanem Bindatschem.

Celou hodinu, jež bývá BOOKovkám věnována, se tak místní děti mohly kochat pestrostí a podmanivým projevem romských tanců, podaných malými i staršími tanečnicemi a tanečníky velmi přesvědčivě a jiskrně. Snad i díky krojům, do nichž se děti hrdě oděly, vše působilo autenticky a všichni z řad diváků celý program sledovali se zatajeným dechem.
Na závěr se pak přidala i okouzlující kapela mladých hráčů na saxofony a klávesy, které se povedlo všechny malé i velké roztančit. Mezinárodní den Romů se letos ve Vítkovicích povedlo oslavit velkolepě a my se budeme opět za rok těšit na další odpoledne plné tanců, zpěvu a nadšení z vlastní seberealizace, která má smysl.

text převzat z Vítkovického zpravodaje, květen 2019 , který Vydává SMO, MOb Vítkovice

Zpravodaj