Oslava Dne Romů

Rok s rokem se sešel, abychom v pondělí dne 8. dubna 2019 oslavili svátek Romů.  Do tělocvičny usedli žáci všech ročníků, rodiče, prarodiče a přátelé školy a zábava mohla začít.

Jako první slavnost zahájila mladá nadějná tanečnice z 5. třídy, která svým tancem v rytmu romské hymny chtěla vyjádřit utrpení a znovuzrození Romů. Poté parket obsadili žáci z přípravné třídy, jejichž vystoupení bylo velmi působivé; publikum ho ocenilo dlouhým potleskem. I žáci 1., 2. a 3. třídy se nenechali zahanbit a v pěveckých a dramatických dovednostech sdíleli ovace. Vedle romských písní zazněly i písně české, recitovaly se básně, tančily i mladší žákyně. Závěr patřil žákům 8. třídy; jako první předvedl dětem svůj HIP HOP tanec známý tanečník, své sólo zatančila sympatická žákyně z taneční skupiny Ĺuluďori a milovníci hudby si přišli na své vystoupením dvou saxofonistů za doprovodu kláves, kdy v jejich rytmu převážná část oslavenců tancovala až do samotného závěru. Atmosféra, na které se hlavně podílel pan Milan Bindatsch, byla úžasná, všichni měli dobrou náladu.

DSCN6184.JPG DSCN6186.JPG DSCN6195.JPG DSCN6202.JPG DSCN6207.JPG DSCN6208.JPG