Šetříme na dovolenou!

Vybraní žáci 2. stupně 6. prosince navštívili Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích, kde se zúčastnili vzdělávacího programu k předmětu finanční gramotnosti - Šetříme na dovolenou. Pomocí interaktivní hry se formou zábavy a poučení žáci dozvěděli, jak peníze do rodiny přichází a jak s nimi dobře hospodařit.

Byli rozděleni do skupin, určili si role a v rámci praktického cvičení si vyzkoušeli sestavení rodinného rozpočtu - co jsou příjmy a výdaje, jak a na čem ušetřit. Seznámili se s novým pojmem cash flow, jaké mimořádné události nám mohou náš naplánovaný rozpočet narušit a proč je vhodné mít pojištěnou domácnost.  Cílem cvičení bylo našetřit si dostatek peněz na dovolenou snů, kterou si v závěru žáci mohli sami naplánovat. Program vznikl ve spolupráci s ČSOB.

svttechniky2.jpg svttechniky3.jpg svttechniky4.jpg svttechniky6.jpg svttechniky7.jpg