Základní škola Ostrava, Gebauerova 8

5. A v Dětském ráji trochu jinak

V pátek 18. 3. se žáci 5. A po dohodě s provozovateli Dětského ráje zúčastnili akce úklid tohoto prostoru pro děti v Komenského sadech. Rozdělili se do dvou skupin, dostali smetáky, hrábě, lopaty, pytle na odpadky, kolečka. Sbírali ze země popadané větvičky stromů, vyhrabávali staré listí, zametali plochy, kde si děti hrají, odpad třídili do pytlů a do koleček, které potom odváželi do připravených kontejnerů. V kolečkách rozváželi po ploše mulčovací kůru a rozhrabávali ji tam, kde jim provozovatelka parku ukázala.

Děti pracovaly s radostí a nadšením, bylo to pro ně něco nového, všichni byli za svoji práci odměněni talířem čerstvých voňavých koblížků a ti, kteří odvedli největší kus práce, což byli všichni kluci, dostali navíc od provozovatelky dětského ráje nanuky.

Žáci 5. A jsou připraveni zvelebovat také okolí naší školy. Natrénováno mají.

 

image1.png image2.png image3.png image4.png image5.png image6.png image7.png image8.png image9.png image91.png image92.png image93.png