Akce Veselé zoubky

Jak správně pečovat o své zoubky se dozvěděli prvňáčci v pondělí 4. března. Tato akce se konala ve spolupráci s firmou DM-drogerie markt, která nám zaslala výukový materiál, pracovní listy a balíčky se zubní hygienou pro každého žáčka.

Součástí výuky bylo i zhlédnutí krátkého zábavného a poučného příběhu s Hurvínkem, který sloužil k doplnění výkladu. Společně jsme si zopakovali zásady správné péče o chrup, vyplnili pracovní list, pobavili se s Hurvínkem a v závěru děti dostaly své balíčky, na které se samozřejmě těšily nejvíce. Mnohé informace o zubní péči byly pro děti nové, netušily např. že existují mezizubní kartáčky či jak si mají vlastně správně své zuby čistit. Vzdělávací plakát nám zůstane ve třídě pověšený, ať se k němu můžeme průběžně vracet a připomínat si tuto důležitou součást péče o naše tělo.

zub1.jpg zub2.jpg zub3.jpg zub4.jpg zub5.jpg zub6.jpg