Základní škola Ostrava, Gebauerova 8

Beseda v knihovně - Velryba Gerda (3. A)

Každá návštěva v "naší" knihovně, kterou rádi navštěvujeme i několikrát ročně, nám přináší vždy nová poznání. Tento den byl věnován, velrybám, ale nejen jim, věnovali jsme se vlastně celé podmořské říší. 

Mnozí z nás ještě u moře nikdy nebyli, ovšem dnešní beseda nám tuto nádheru, tento mořský svět, přiblížila tak živě, že jsme v určitých okamžicích věřili, že k moři jezdíme pravidelně.

Poslouchali jsme zvuky dorozumívajících se velryb, také víme, že je řadíme mezi savce, známe jejich „jídelníček“ atd. A že je to největší živočich žijící na Zemi, tak o tom už nikdo z nás nepochybuje.

A malá velryba Gerda? Užívá si spokojené dětství, do té doby, než se jednoho dne ocitne v oceánu úplně sama, bez rodiny. Během hledání svých nejbližších, potkává nové přátele (kosatku, tučňáka, chobotnici aj.), kteří jí vypraví o svém životě. A najde tedy Gerda, co hledá?

My však měli největší radost z velryby, kterou jsme si mohli sami vyrobit, stejně jako ze soutěží, v nichž jsme si ověřili své získané vědomosti.

knihovna1.jpg knihovna2.jpg knihovna3.jpg