Důl Michal

Dne 11. 12. 2019 si mohli žáci 5. A třídy a někteří vybraní žáci 7. A třídy prohlédnout prostory Dolu Michal. Vstupné a jízdné dětem uhradil spolek Naše srdce - Amaro Illo, dotovaný Moravskoslezským krajem.

Důl Michal (Petr Cingr) ukončil těžbu v roce 1993. Areál Dolu Michal byl zachován a nyní jej spravuje Památkový ústav.

Žáci si zde mohli prohlédnout prostory, kterými musel projít havíř cestou do práce. Prošli si i zázemí, kde havíř obdržel potřebné vybavení a výstroj. Prošli se řetízkovou šatnou, administrativní budovou přes lampovnu spojovacím mostem až do těžní budovy. Dále si prohlédli strojovnu s původními elektrickými stroji z let 1912–1915. Prohlídku ukončili v kotelně, kde uviděli (a uslyšeli) parní stroj z roku 1893.

Dl_Michal_1.jpg Dl_Michal_10.jpg Dl_Michal_11.jpg Dl_Michal_12.jpg Dl_Michal_13.jpg Dl_Michal_14.jpg Dl_Michal_15.jpg Dl_Michal_3.jpg Dl_Michal_5.jpg Dl_Michal_8.jpg Dl_Michal_9.jpg