Návštěva Národního divadla moravskoslezského

V podvečer svátku Tří králů, kdy doba Vánoc pomalu končí, se třídy 5. A a 4. A. s velkým očekáváním zúčastnily krásné inscenace Louskáček – Vánoční koleda, baletu na motivy povídky Ch. Dickense a pohádky E. T. A. Hoffmanna, v divadle Antonína Dvořáka. Děti se těšily už od podzimu. V hodinách hudební východy a estetiky si pouštěly ukázky hudby a krásného baletu.
Děti se do divadla pěkně oblékly, děvčata si vzala krásné společenské šaty. Slavnostní sváteční atmosféře přizpůsobily i svoje způsobné chování v divadle. Během přestávky si děti prohlédly prostory divadla, byly uneseny krásou sametového nábytku, koberců, zlaté výzdoby, třpytem křišťálových lustrů.
Taneční večer plný barev, vánočního lesku a jevištního kouzla o čarovné moci Vánoc, která proměňuje povahy lidí, se dětem hodně líbil. Odnášely si domů nové krásné dojmy z hudby, tance, barevných kostýmů a překrásných vánočních kulis se zasněženou krajinou.
Děti díky projektu Překonáváme handicapy prostředí prožily nevšední zážitek.
image1.jpg image2.jpg image3.jpg image4.jpg louskacek.jpg