Základní škola Ostrava, Gebauerova 8

Objevujeme Moravskoslezský kraj

Nový školní rok je již v plném proudu, i my se tak snažíme vrátit k našim oblíbeným mimoškolním aktivitám – exkurzím a návštěvám zajímavých míst, kde si naši žáci mohou rozšířit obzory. A jelikož ten předchozí přerušila epidemie COVIDu 19, přišli jsme tak i o možnosti školních výletů na konci školního roku. Nicméně…

S velkou radostí jsme tak přijali rozhodnutí vedení Moravskoslezského kraje, které se snaží o oživení cestovního ruchu a prodloužení letošní turistické sezóny tím, že v září a říjnu umožní navštívit top místa kraje zcela zdarma, tj. bez placení vstupného.

Během třech týdnů jsme tak viděli různá atraktivní místa v rámci Ostravy. Navštívili jsme, Landek park, kde jsme měli možnost připomenout si dlouhou historii těžby černého uhlí a podívali se na technické zázemí tohoto unikátního místa (dokonce jsme i sfárali do bývalé uhelné sloje, prohlédli si tamější vybavení a pracovní prostory mnoha horníků, kteří zde v minulosti trávili pracovní den), další návštěva vedla za zvířátky do Zoologické zahrady a botanického parku v Ostravě, kam žáci chodí velmi rádi kdykoliv, a konečně třetí zářiová návštěva nás zavedla kolem toku řeky Ostravice, centrem Ostravy, až na Slezskoostravský hrad, který je významnou dominantou města již od konce 13. století, a jedná se nejen o historický, ale i kulturní bod naší metropole. S patřičným výkladem, v kombinaci s příjemným slunečným počasím, byly všechny „výlety“ zajímavým zpestřením naší výuky. Jen posuďte sami…

Rádi bychom v těchto aktivitách pokračovali i nadále a prohlédli si i další muzea, hrady, zámky, galerie aj. místa našeho kraje. Těmi nejbližšími cíli pak budou návštěvy nově vybudovaného Národního zemědělského muzea v Ostravě a Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě - Vítkovicích.

Pro zajímavost přikládáme i PDF odkaz všech volně dostupných míst, kam můžete vyrazit i s rodiči! Věříme, že se vám budou líbit a prožijete společně hezký den.

 

02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg