Ovoce, zelenina a mléko do škol

Naše škola se od 1. 9. 2013 zapojila do projektu Ovoce do škol. Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol.

Děti dostávají čerstvé ovoce a zeleninu, nebo balené ovocné a zeleninové šťávy. Tyto produkty dostávají děti zcela zdarma. Dodavatelem produktů pro naši školu je Ovocentrum z Valašského Meziříčí.
Vláda schválila 8. 3. 2017 spojení projektů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol pod společný projekt s názvem ŠKOLNÍ PROJEKT. Vládní nařízení č. 74/2017 Sb. je platné od 15.3.2017 a zavádí změny pro školní rok 2017/2018.
Od září 2017 dostávají naši žáci vedle ovoce a zeleniny nově také mléko a mléčné výrobky. Nárok na ně od tohoto data mají všechny děti základních škol včetně přípravných tříd. Zdarma je nadále ovoce, zelenina, ovocné šťávy, ovocné pyré, nově také neochucené mléko a neochucené mléčné výrobky.

Ve školním roce 2022/2023 došlo z důvodu snížení přidělených finančních prostředků ze státního rozpočtu k následujícím změnám:
1. Cílová skupina projektu je zúžena na žáky I. stupně základních škol, včetně přípravných tříd.
2. Minimální počet dodávek produktů za měsíc příslušného školního roku se snižuje na jednu dodávku měsíčně.

Bližší informace získáte na stránkách projektu skolniprojekty.info