Úkoly na 11. týden

Před námi je poslední květnový týden. Od pondělí můžeme venku odložit roušky, pokud budeme aspoň dva metry od ostatních - což se třeba na zastávce nebo před školou ne vždy podaří. Zakrytý obličej zůstane dál povinný v prostředcích veřejné dopravy nebo uvnitř budov.

V pondělí se nám do školy vrátí část žáků 1. stupně a v rámci školní skupiny budou pracovat na zadáních úkolů místo doma ve škole. Vy, kteří dál zůstáváte doma, ať už jste z 1. nebo 2. stupně, pokračujete ve vzdělávání stejným způsobem. Připomínáme, že vaši učitelé průběžně v úkolech sdělují, které z nich a jakým způsobem chtějí odevzdat či jen předložit ke kontrole. Nezapomínejte na to, aby se vám vše nenakupilo na posledních 14 dní. Pokud si něčím nejste jistí, kontaktujte vyučujícího, svého třídního, případně školu.

Využijte toho, že Česká televize stále vysílá vzdělávací pořady pro žáky základních škol. UčíTelka pro žáky 1. stupně běží na ČT2 vždy od pondělí do pátku od 9 do 12 hodin a po ní nejen pro větší žáky pokračují Odpoledka.  V úterý a čtvrtek vysílala ČT1 pořad Škola doma, která pomáhá s přípravou na přijímací zkoušky. Toto vysílání již skončilo, ale všech 20 dílů je dostupných on-line.

Dávejte na sebe pozor, buďte zdraví a nezapomínejte se i učit :)

Úkoly na 11. týden (klikni na svou třídu a ukáže se ti dokument ve formátu PDF se zadáním):

Gebauerova Ibsenova

1. A